MASECZKOWY ZAWRÓT GŁOWY
Nie zawsze trzeba wydawać fortunę, na drogie specjalistyczne
kosmetyki, by wyglądać pięknie. Kiedy nasze spiżarnie, pełne są świeżych, zdrowych warzyw i owoców, wystarczy sięgnąć po garść domowych, sprawdzonych sposobów pielęgnacji, by o siebie zadbać. Maseczki, toniki, peelingi, możecie przygotować w domu już za przysłowiową złotówkę, używając tego, co na co dzień zwykłyście jadać :) Gwarantujemy, że efekt Was zaskoczy! Świeża, czysta i pełna energii cera to przecież marzenie każdej kobiety. A, więc moje piękne Panie.. do dzieła!
NA POCZĄTEK KILKA RAD
1. Maseczki nakładaj najlepiej około godziny 18. Nie dość, że zrelaksujesz się po ciężkim dniu, to Twoja cera, najszybciej wchłonie wszystkie składniki.
2. Przed nałożeniem maseczki dokładnie oczyść skórę twarzy z makijażu oraz wszelkich kremów. Tylko czysta cera przyjmie optymalną ilość maseczki.
3. Dobrym sposobem jest stosowanie maseczki podczas wieczornej kąpieli. Otwarte pory lepiej wchłoną zawarte w składnikach witaminy
4. Przed nałożeniem maseczki możesz zrobić prosty domowy peeling. Skóra będzie gładka, pozbędzie się martwych komórek. Pamiętaj jednak, by potem zastosować maseczkę nawilżającą. Oczyszczająca, nałożona po peelingu może za nadto podrażnić cerę. Peeling to najprostszy, najtańszy, bardzo efektowny sposób na wygładzenie twarzy. Możesz go przygotować z zwykłego cukru. Wystarczy 2 łyżki stołowe cukru (może być brązowy) zmieszać z łyżką gorącej wody. Odczekaj aż ostygnie i wacikami nakładaj na twarz. Następnie delikatnie masuj skórę opuszkami palców kolistymi ruchami (do pół do jednej minuty), Zabieg najwygodniej przeprowadzić etapami, zaczynając np. od czoła, następnie jeden policzek potem drugi, kolejno broda i podbródek. Zamiast wody możesz również dodać łyżkę oliwy. Wtedy peeling oprócz właściwości złuszczających będzie nawilżał. Maseczkę lepiej wówczas przełożyć na inny dzień. Co za dużo to nie zdrowo!
SMAKOWITA MASECZKA Z TRUSKAWEK
Rozgniatamy widelcem 4 truskawki i nakładamy papkę na 20 minut na twarz i szyję. Niektórzy dodają łyżeczkę miodu (na pewno nie zaszkodzi), lub twarogu (trzeba powstrzymać się by nie zjeść!:) ) Nasze ulubione letnie owoce zawierają mnóstwo witaminy C, dlatego odżywiają cerę i walczą z wolnymi rodnikami.
MASECZKA STARA JAK ŚWIAT Z OGÓRKA
Wszystkie chyba zdążyłyśmy się przekonać jak cudownie na cerę działa ogórek. Nałożony na oczy, zmniejsza opuchliznę i nieestetyczne cienie. Cera odzyskuje blask, świeżość, pozbywa się przebarwień. Jeżeli nie lubimy leżeć jak kłoda przez 15 minut z plastrami ogórka porozkładanymi na twarzy, warto przygotować prosty tonik ogórkowy. Wystarczy zetrzeć świeżego ogórka na tace i pozostawić na 2,3 godziny. Następnie zlać sok i przy pomocy zwykłego wacika przemywać nim twarz. Można dodać odrobinę soku z cytryny.
MASECZKA Z BANANÓW
Banany działają jak kompres dla suchej i zmęczonej cery. Rozgniatamy troszkę ponad połowę owocu i dodajemy łyżkę przegotowanego, ale schłodzonego mleka. Nakładamy maseczkę na twarz i trzymamy 20 minut.
TONIK Z IGIEŁ SOSNOWYCH
Garść zielonych igieł sosnowych zagotować w wodzie mineralnej, ostudzić, przelać do butelki. Przemywać twarz z pomocą wacika. Świetnie odkaża i oczyszcza.
TONIK Z PIETRUSZKI
Garść świeżo posiekanej pietruszki zalewamy 100 ml alkoholu (wódki), po czym zakręcamy słoik i… czekamy dwa tygodnie, od czasu do czasu potrząsając słoikiem. Następnie nalewkę odcedzamy i wlewamy wodę destylowaną, w proporcji 3 części wody do 1 części nalewki. Przelewamy mieszankę do butelki i tonik gotowy. Taki pietruszkowy tonik redukuje działanie gruczołów łojowych, dzięki czemu „odtłuszcza” i reguluje cerę.
MASECZKA Z JABŁKA
Idealna dla tłustej, skłonnej do wyprysków cery. Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęstnik ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać. Po 15-20 minutach zmyć chłodną wodą.
MASECZKA Z DODATKIEM CYTRYNY
Aby zafundować cerze znakomitą kurację odżywiającą i oczyszczającą. wystarczy ubić jajko i wymieszać z sokiem cytrynowym. Po 20 minutach miksturę dokładnie zmyć. Białko świetnie wygładza i ściąga skórę, cytryna oczyszcza i dodaje blasku.
RATUNEK DLA ZMĘCZONEJ, SUCHEJ CERY
Przekroić jedną cytrynę. Wycisnąć sok z jednej połówki i do zagłębienia wlać żółtko. Zostawić na 2 godziny. Żółtko naciągnie w tym czasie olejkami eterycznymi ze skórki. Następnie żółtko przełożyć do miseczki, dodać kilka kropli soku cytrynowego, nałożyć na twarz i szyję. Po 20 minutach spłukać ciepłą wodą.
MASECZKA Z DROŻDŻY
Po prostu rewelacyjna. Do tego dziecinnie prosta. Wystarczy zmieszać 1/3 kostki drożdży z niewielką ilością mleka/oliwy/miodu/soku z cytryny (lekko piecze). Powstałą papkę nakładamy, a gdy zastygnie, ścieramy, co daje nam efekt taki jak przy peelingu. Najlepiej wykonywać wieczorem, gdyż przez jakiś czas cera może być lekko czerwona. Efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania! Tą maseczkę trzeba po prostu wypróbować!
MASECZKA Z ZIEMNIAKA
Ugotować ziemniak w łupinie, po obraniu rozgnieść go, zmieszać z odrobiną mleka lub jogurtu naturalnego i jednym żółtkiem. Nałożyć na twarz i pozostawić na 20 minut. Maseczka wygładza, odżywia i uelastycznia wiotczejącą skórę.
MASECZKA Z MARCHWI
Marchewkę ścieramy na drobnej tarce. Dodajemy trochę mąki żeby powstała gęsta papka. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na ok. 10 - 20 minut. Zmywamy wodą.
Maseczka przeznaczona do skóry tłustej. Marchew lekko barwi skórę, dając efekt lekkiej opalenizny. Po co wydawać pieniądze na samoopalacze?
Na maseczki świetnie nadają się również: avocado, zmielone kilka orzechów (doskonałe nawilżenie), czy zmielona świeża mięta z odrobiną jogurtu. Do niemalże każdej dodawać możemy miód, mleko, jogurt, a do zgęstnienia odrobinę mąki lub płatków owsianych. Rozpieszczać możemy nie tylko swoją skórę, ale i zmysły. Wystarczy, że do maseczki dodamy odrobinę cynamonu, startego imbiru, lub kilka kropel soku np. pomarańczy. Z maseczkami możemy eksperymentować do woli! Naturalne składniki na pewno nam nie zaszkodzą, a mogą bardzo pomóc.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz